Tamamen kaliteli bir kullanım sürecine sahip olan ve müşterilerine uzun yıllar boyunca verimliliği yüksek değerler sunmak isteyen kombi yapısının oldukça verimli yapısı dikkat çekiyor. Türkiye genelinde özellikle de yenilenen uygulamalar sayesinde her türlü girişimde bulunabilir ve çok uygun fiyatla anlaşma gerçekleştirerek bakım yapılmasını isteyebilirsiniz. Ariston yoğuşmalı kombi tamiri aracılığıyla yeni tekniklerin uygulanmasını isteyebilir ve verim oranınızı artırabilirsiniz.

Ariston Yoğuşmalı Kombiler

Son dönemde özellikle aşırı derecede avantajlı olması nedeniyle çık sık bir şekilde tercih edilmeye devam edilen Ariston kombilerde yoğuşmalı olanların avantajları çok fazla. Kombiyi aldığınız parayı faturanızdan düşecek olan miktar sayesinde kısa süre içerisinde çıkarabilirsiniz. Uzun vadede de önem teşkil eden bu yapının kısa vadede karşılığı ise kolay bir kullanım süreci olarak gösterilebiliyor. Gaz ayarlarının kontrol edilebilmesi, yanma odasının sökülebilmesi ve toz – pislik gibi pek çok maddenin ortadan kaldırılabilmesi gerekiyor. Bu sayede yoğuşmalı olan sistemde buhar sayesinde normalde birkaç dakika önce kullanıp bitirdiğiniz suyun sonrasında buhardan istifade edebiliyorsunuz.

Yoğuşmalı Kombi Tamiri Nasıl Olur?

Yoğuşmalı kombilerdeki tamir süreciyle ilgili olarak herhangi bir sorun ortaya çıkmaması isteniyor. Özellikle bunların önüne geçilebilmesi için aşağıdaki tamir sürecinin tam olarak karşılanabilmesi gerekiyor. Ülkemizde Ariston yoğuşmalı kombi tamiri yapılabilmesi için diğer tip kombilerde olduğu gibi su haznesinin ve yanma odasının da dahil olduğu bir genel temizlik işleminin yapılması gerekiyor. Eğer bu işlem doğru bir şekilde gerçekleştirilirse şu süreç tam olarak ortaya çıkabilir;

  • Kombinin iç kısmındaki kirli suyun boşaltılması gerekiyor.
  • Genleşme tankının hava kısmının değeri ölçüldükten sonra, kombiye özel olan değerde olup olmamasına göre hava basılabilir.
  • Yanma odasındaki kapak sökülerek açık hale getirilir ve böylelikle bütün kirli olan bölümler gözle görülebilir. Gaz bölümü test edildikten sonra sesine ve titreşimine bakılabilir ve suyla temizlenebilir.
  • Brülör söküldükten sonra tel fırçayla temizlenmesi halinde de kombinin her bölgesi temizlenerek de titiz bir şekilde kombinin suyu tekrardan oldurulabilir.
  • Son olarak da gaz kaçırıp kaçırmadığına bakılır ve genel kontrol yapıldıktan sonra kullanıcılara teslimat işlemi gerçekleştirilebilir.