Kombinin gerekli olan bakımının yapılabilmesi için ilk olarak doğru sistemin tercih edilmesi ve boru hattının kurulmuş olması gerekiyor. Ariston kombi bakımı nasıl yapılır? Bakımın yapılabilmesi için temel birkaç yöntem kullanılıyor fakat bu süreç aslında genel olarak kiri ve pası almakla, fanı ve gaz ayarlarını kontrol etmekle ilgilidir. Uzun vadede son derece etkili olan bu süreci yılda veya altı ayda bir kontrol ettirdiğiniz ve bakım yaptırdığınız taktirde güven içerisinde tüm sistemi kullanmaya devam edebileceksiniz.

Ariston Kombi Teknik Servisi

Kombi sayesinde istediğiniz her zaman için sıcak bir ortam hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda suyu da rahatlıkla ısıtabilir ve böylelikle hem su kullanımında hem de ısınma sürecinde sorun yaşamazsınız. Faka kombinizde problem ortaya çıktığı taktirde iki temel durum için de gerekli olan girişimlerde bulunmak mümkün olabiliyor. Kombi genel olarak verimli olma potansiyeli yüksek fakat mutlaka belirli aralıklarla dikkat edilerek her türlü inceleme yapılması gereken bir sisteme sahiptir.

Ariston Kombime Nasıl Bakım Yaparım?

Kendi evinizdeki veya iş yerinizdeki kombileri artık tek başınıza da onarabilir ve tamamen verimli bir biçimde çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyler ise son derece kolay olarak tanımlanabilir. Fakat önemli olan süreç aslına bakıldığında kombinin içindeki suyu temizlemekten değil, tamamen ses ve görüntü açısından da verimli olmasını sağlamaktan geçiyor. Ariston kombi bakımı nasıl yapılır? Müşterilerimizin büyük bir bölümü kendilerinin temizlemek istedikleri kombide direkt olarak suyu değiştiriyorlar ve tozunu alabiliyorlar. Fakat sökülen parçaları takma, gaz ayarı yapma ve gaz kontrolü yapma gibi işlemleri çoğu zaman doğru bir şekilde yapmak mümkün olmayabiliyor.

  • Bakımın yapılmasıyla ilgili süreçte ilk önce kirli su tahliye edilir.
  • Sonrasında genleşme tankının havasının ölçülmesi ve kombinin türüne göre ortalama olan değerde olup olmadığına bakılır.
  • Sonrasında yanma odasının içi temizlenir ve gözenekler Brülör bölümü için de temizlenir.
  • Fan test edildikten sonra kombi genelinde temizlik yapılır ve parçalar toplanır. Gaz ayarlarına da ortalama değerler belirlendiği taktirde ise kullanıcı ile birlikte kontrol edilerek sistem hazırlanır.